All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial transport caster wheels ] match 336 Products.
High Load Capacity Polypropylene 4 Inch Wheel with Bolt Hole Spacing 76*61mm
| Brake: | Double Brake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Type: | Plate |
1100LBS Capacity 200mm Rigid Heat Resistant Heavy Duty Industrial Casters Wheel
| Product Name: | WBD Wholesales 1100LBS Capacity Heavy Duty Industrial Wheel 200mm Rigid Heat Resistant Casters China |
|---|---|
| Style:: | 200mm Rigid Heat Resistant Casters |
| Load Capacity:: | 1100lbs |
Swivel Casters More Products With Steel Wheel Material And Top Plate Size 100*100*85*85
| Color: | Green |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Wheel Material: | Steel |
Foldable Platform Trolley 2/4/6 Wheels for Easy and Convenient Material Handling
| Handle Type: | Foldable |
|---|---|
| Platform: | Plastic/Stainless Steel Platform |
| Material: | Steel |
Foldable Handle Stainless Steel Platform Trolley Total Height 90cm for Easy and Safe Material Transport Solutions
| Type: | Swivel Casters |
|---|---|
| Superiority: | Portable |
| Usage: | Transporting Heavy Or Bulky Items |
Efficiently Transport Heavy or Bulky Items with Foldable Platform Trolley Steel Construction 15kg Capacity
| Superiority: | Portable |
|---|---|
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
| Handle Type: | Foldable |
Steel Treaded Stem Heavy Duty Scaffolding Caster Pu Wheel With Roller Bearing / Double Ball Bearing
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Usage: | Scaffoldings |
Rigid Scaffolding Wheels for Smooth Movement Treaded Steel Stem Double Ball Bearing
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Load Capacity: | 200/250kg |
Steel Casters 100-300KG Load Capacity With 3-8 Rubber Wheels
| Application: | Industry |
|---|---|
| Load Capacity: | 100-300 KG |
| Feature: | Customable |
Double Ball Bearing Scaffolding Wheels Load Capacity 200/250kg Heavy Duty Applications
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |

