All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Load Capacity Scaffolding Wheels With Zinc Coated Plate - 200-250kg Load Capacity
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Application: | Transportation |
Heavy Duty Threaded Stem Top Plated Trolley Wheels 90MM-125MM Swivel / Rigid / Locking
| Usage: | Trolley Cart |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
Transportation Scaffolding Wheels with Load Capacity 200/250kg and Durable Solid Steel Core Stem Material
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Treaded Stem Material: | Steel |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
280kg Loading Heavy Duty Ball Bearing Wheels , 6 Inch Heavy Duty Swivel Castors
| Product Name: | 6 Inch 42mm Width Top Plate Double Ball Bearing Plastic Pp Heavy Duty Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | PP Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PP/Plastic |
3/4/5/6/8 Inch Rubber Trolley Wheels with Smooth Rolling Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
4 Inch 200kg Capacity Swivel Heavy Duty Furniture Castors With Roller Bearing
| Product Name: | Factory Sales 4 Inch Silver Hollow Wheel 200kg Capacity Cast Iron Swivel With Brake Heavy Duty Casters For Furnitures |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch Hollow Furniture Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
Heavy Duty Trolley Cart Wheels With 2.5 Bolt Hole Spacing Rubber / Nylon Swivel / Rigid
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
Heavy Duty Swivel Rubber Top Plate Castor Wheel Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
4/5/6/8 Inches Ball Bearing Swivel Rigid Locking Trolley Cart Wheels Threaded Stem Top Plate Mounted
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
150mm 616LBS Load Capacity Hollow Cast Iron Swivel Plate braked swivel castors
| Product Name: | 150mm Diameter 616LBS Load Capacity Hollow Wheel Cast Iron Swivel Plate Heavy Duty Casters Side Brake For Sale |
|---|---|
| Style:: | 150mm Heavy Duty Hollow Furniture Casters |
| Wheel Size:: | 150x50mm |

