All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
6 Inch Flat Type European Castors Hollow Core Polyurethane Swivel Industrial Wheels OEM
| Product Name: | 6 Inch Flat Type European Castors Hollow Core Polyurethane Swivel Industrial Wheels OEM |
|---|---|
| Style:: | Polyurethane Heavy Duty European Industrial Castors |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
5 Inch Amercian Type Floor Locks For Industrial Carts Retractable Lifters
| Product Name: | 5 Inch Amercian Type Floor Locks For Industrial Carts Retractable Lifters |
|---|---|
| Style:: | American Style Floor Lock |
| Color:: | Black |
5 Inch Polyurethane Wheel Blue PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 5 Inch Polyurethane Tread Wheel Blue PU Rigid Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Pure PU Wheel |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
150MM Black Glass Fiber Filled Nylon Wheel For Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 150MM Black Glass Fiber Filled Nylon Wheel For Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters |
|---|---|
| Style:: | Glass Fiber Filled Nylon Wheel |
| Wheel Size:: | 150mm |
Aluminium Core Polyurethane Single Wheels 5 Inch 6 Inch 8 Inch For Pallet Trucks Pallet Jack Industrial Trolleys
| Product Name: | 4inch 5inch 6inch 8inch Aluminium Core Polyurethane Single Wheels For Pallet Trucks Pallet Jack Industrial Trolleys |
|---|---|
| Wheel Color:: | Orange |
| Wheel Diameter:: | 100mm/125mm/150mm/200mm |
Set Of 5 Office Chair Wheel 2 Inch Plastic Black Furniture Casters With Brake
| Features: | Waterproof, Shockproof, Dustproof |
|---|---|
| Mounting Type: | Stem Mount |
| Application: | Small Trolleys, Furniture; Small Cabinet; Baby Beds |
Most Boughtcaster Wheel Mini Fridge Stand Can Be Used In Various Scenarios Refrigerator Base
| Application: | Furniture Hardware,Washing Machine,refrigerator |
|---|---|
| Color: | Grey/ Blue |
| Material: | Modified PP+Stainless Steel Tube+PVC Plastic Wheels |
4 Inch 300kg Loading Heavy Duty Floor Lock Retractable
| Product Name: | 4 Inch 5 Inch 6 Inch 8inch Japanese Style Floor Lock Retractable |
|---|---|
| Style:: | Japanese Style Floor Lock |
| Color:: | Green |
Color Platform Trolley Total Height 90cm for Easy Transportation
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Trolley Type: | Platform Trolley |
20kg Loading 60mm Trolley Wheels Heavy Duty For Food Cart
| Product Name:: | 60mm 20kg Threaded Stem Black Pp Food Cart Trolley Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Wheel Material:: | Plastic |
| Type:: | Food Cart Trolley Wheels |

