All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
5 Inch Iron PU Castors Heavy Duty Fixed Plate Soft Industrial Wheels Castors China
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Iron PU Castors |
Threaded Stem Mounting Type Rolling Castors With Load Capacity 5000 Lbs
| Overall Height: | 2-12 Inches |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
| Temperature Range: | Up To 300°F |
6 Inch Double Brake Threaded Castor Wheels Pvc Anti Entanglement
| Product Name: | 6 Inch Double Brake Threaded Stem Pvc Anti Entanglement Industrial Casters Supplys China |
|---|---|
| Style:: | Anti-entanglement Stem Casters |
| Wheel Color:: | Red & Gray |
6 Inch Blue Wheel 350kg Capacity Threaded Stem Castor Rubber Wheels
| Product Name: | Wholesales 6 Inch Blue Wheel 350kg Capacity Threaded Stem Swivel Elastic Rubber Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Stem Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 6inch |
Green More Products ISO Rosh CE Certified Galvanized Plated for and Suppliers
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Color: | Green |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
300kg Compact Swivel Lamp Post Barrier Lock With 151mm Stretching Height
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |
Noiseless And Wear Resistant Trolley Wheels With M12x15mm Threaded Stem
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
Top Plate Size 100*100*85*85 More Products with Galvanized Plated Load height 148/176/204/248mm
| Wheel Material: | Steel |
|---|---|
| Type: | Swivel |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Rigid Scaffolding Wheels for Smooth Movement Treaded Steel Stem Double Ball Bearing
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Load Capacity: | 200/250kg |
250kg Capacity Scaffolding Wheels With Flexible Use
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
|---|---|
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
| Wheel Width: | 50mm |

