All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
148/176/204/248mm Load Height Kick Bar Type Floor Lock for Smooth and Safe Operation
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Type: | Swivel |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Zinc Plated Bracket Surface Treatment Scaffolding Wheels with PP Wheel Material and Roller Bearing
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Manufacturer: | Ylcaster |
Bolt Hole Spacing 25 Inches Trolley Wheels Heavy Duty Designed for Trolley Cart Featuring Plate Size 4 X 45 Inches and Sturdy
| Load Capacity: | 200-500kg |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
Green Galvanized Steel Wheels Lift Up Top Jacks 300KG Load Capacity
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Convenient and Versatile Lift Up Top Jack with Swivel Load Height 148mm
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Color: | Green |
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
Trolley Wheels Heavy Duty for Nylon Bearing and Durable Trolley Cart Movement
| Load Capacity: | 200-500kg |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
300kg High Capacity Green Steel Swivel Adjustable Floor Lock
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Color: | Green |
| Wheel Material: | Steel |
Heavy Duty Trolley Wheels with 4 X 4.5 Inches Plate
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
Precision Ball Bearing Steel 3 Inches Wheel Diameter For Heavy-Duty And Demanding Environments
| Brake: | Double Brake |
|---|---|
| Color: | White+Grey |
| Type: | Plate |
Double Ball Bearing Scaffolding Wheels Load Capacity 200/250kg Heavy Duty Applications
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |

