All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Weight Capacity Black Workbench Caster Wheels With Side Mount
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Width: | 2 Inches |
90mm Height 5 Inches Bolt Hole Casters With 200kg 300kg 400kg 500kg Load Capacity
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 200-500kg |
Heavy Duty Trolley Cart Caster Wheels 3 Inch Steel for Heavy Loads and Rough Terrain
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
200-500kg Capacity Swivel Caster Wheels 3/4/5/6/8 Inch Load Bearing Casters
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
TPR Bolt Hole Spacing 2.5 Inches Industrial Heavy Duty Trolley Wheels 8 Inches
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Bearing: | Ball Bearing |
660lbs Loading Floor Locks For Carts , 5" Steel Floor Lock Casters
| Product Name: | 4in 5in 6in 8in 600lbs Load Capacity American Style Floor Lock Retractable |
|---|---|
| Style:: | Japanese Style Floor Lock |
| Color:: | Black |
Foldable Handle Type Trolley Platform for Safe and Stable Material Handling
| Wheel Type: | TPR/PU Wheel |
|---|---|
| Weight: | 15kg |
| Total Height: | 90cm |
144mm Overall Length and Polyurethane Wheel Material Heavy Duty ICaster for Heavy-Duty Applications
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Wheel Material: | Polyurethane |
8 Inch Wheel High Capacity PU Iron Locking Swivel Castors
| Product Name: | Factory Sales 8 Inch Wheel High Capacity Iron PU Heavy Duty Swivel Lock Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Pu Swivel Lock Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
400kg Loading 6 Inch Polyurethane Wheels
| Product Name: | 6 Inch 400kg Top Plate Swivel Caster Iron Core Red Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Iron Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 150mm |

