All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Steel Treaded Stem Mobile Scaffolding Caster Wheel for Easy Maneuverability and Durable Performance
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Black Floor Protecting PVC 6 Inch Swivel Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Plate Black Pvc Tread On Pp Core Swivel Medium Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters |
| Wheel Color:: | Black+White |
Red Iron Core PU 100mm Medium Duty Casters With Dual Brake
| Product Name: | 100mm High Capacity Total Brake Iron Core Pu Swivel Medium Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Pu |
| Wheel Color:: | Red+Black |
880lbs Capacity 8 X 2 Caster Wheel , Wearable Aluminum Caster Wheels
| Product Name: | 200mm 880lbs Top Plate Green Painted Fork Aluminium Core Pu Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Pu Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |
8inch Heavy Duty Spring Loaded Casters , 770lbs Loading Heavy Duty Polyurethane Casters
| Product Name: | 8 Inch 770lbs Load Capacity Iron Pu Heavy Duty Double Spring Casters Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Double Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 8 Inch |
330lbs Loading 50mm Industrial Metal Wheels H Groove
| Product Name: | 50mm 330lbs Plate Track Caster Wheels Color Zinc H-groove Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Rigid Track Caster |
| Wheel Diameter:: | 50 Mm |
120mm 1320lbs Capacity Industrial Swivel Casters Heavy Duty
| Product Name: | 120mm 1320lbs Plate Track Caster Wheels Color Zinc U-groove Wheels Customize |
|---|---|
| Style:: | U Track Groove Caster |
| Wheel Diameter:: | 120mm |
75mm Wheel Side Locking Beige PP Medium Duty Casters
| Product Name: | Factory Sales 75mm Wheel Size Side Locking Beige PP Medium Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Color:: | Beige |
| Wheel Size:: | 75x32 Mm |
100mm Wheel Fixed Beige Medium Duty Casters 90kg Capacity
| Product Name: | 100mm Wheel 90kg Capacity Direction Wheel Fixed Beige PP Medium Duty Casters |
|---|---|
| Color:: | Beige |
| Wheel Size:: | 100x32 Mm |
100mm 396lbs Black Rubber Heavy Duty Casters With Side Lock
| Product Name: | WBD Manufactures 100mm 396lbs Capacity Black Rubber Swivel Heavy Duty Casters With Side Lock |
|---|---|
| Style:: | 4" Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 4inchx2inch |

