All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
High Load Capacity Heavy Duty Casters Up To 837lbs With Polyurethane Wheels And 144mm Overall Length
| Wheel Center: | Iron |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
100mm Red Heavy Duty Casters With Polyurethane Wheel Material 837lbs Load
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Bearing: | Ball Bearing |
Soft 5" Rubber Casters Black Wheel Swivel Stem 176lbs Capacity
| Product Name: | 5" Rubber Casters Black Wheel Swivel Stem Industrial Caster Wheels Supplys China |
|---|---|
| Style:: | Stem Industrial Casters Rubber |
| Wheel Size:: | 125mm |
7 Inch Black Rubber Industrial Wheels Metal Cover Swivel Plate Caster Wheels Factory China
| Product Name: | 7 Inch Black Rubber Industrial Wheels Metal Cover Swivel Plate Caster Wheels Factory China |
|---|---|
| Style:: | Black Rubber Industrial Caster Wheels |
| Wheel Size:: | 7 Inch |
Wearable 5 Inch 330lbs Loading Nylon Casters Medium Duty
| Product Name: | 5 Inch 330lbs Top Plate Threaded Stem Bolt Hole White Nylon Swivel Medium Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Nylon Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Color:: | White |
220lbs Rubber Caster Wheel With 160mm Diameter Swivel Plate Castors
| Product Name: | Industrial Rubber Caster Wheel With 160mm Diameter Wheel Swivel Plate Castors Factory |
|---|---|
| Style:: | Black Rubber Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 160mm |
264lbs Capacity Rigid Rubber Casters 200mm Black Wheel Standard
| Product Name: | Rigid Rubber Casters 200mm Black Wheel Standard Industrial Castors Manufacturer |
|---|---|
| Style:: | Rigid Industrial Casters Rubber |
| Wheel Size:: | 200mm |
5 Inch Heavy Duty Polyurethane Wheels Swivel Industrial Casters Red
| Product Name: | 5 Inch Heavy Duty Polyurethane Wheels Swivel Industrial Casters Red |
|---|---|
| Style:: | Swivel Polyurethane Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
38kg Loading 50mm Nylon Wheels , ISO9001 Heavy Duty Nylon Caster Wheels
| Product Name: | 50mm 38kg Load Capacity Pa Brake Pedal Top Plate Bolt Hole Nylon Swivel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Nylon Light Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Color:: | White |
TPR 100mm 70kg Loading Rubber Casters With Double Brake
| Product Name: | 100mm 70kg Double Brake Top Plate Bolt Hole Gray Tpr Swivel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | TPR Light Duty Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Gray |

