All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Red 198lbs Capacity 5 Polyurethane Casters With Threaded Stem
| Product Name: | 5 Inch 198lbs Swivel Rigid Plate Bolt Hole Stem Threaded Stem Pp Core Pu Standard Industrial Casters Red |
|---|---|
| Style:: | PU Standard Industrial Casters |
| Load Capacity:: | 90kg |
880LBS Drying Rack Side Brake Swivel 6 Inch Phenolic Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Drying Rack Trolley Wheel Swivel Side Brake Heat Resistant Industrial Casters Supplier China |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Drying Rack Casters |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
OEM Lockable Side Braked 200mm Heavy Duty Swivel Plate Casters
| Product Name: | WBD OEM 8 Inch Swivel Plate Large Wheel Black Side Brake Heat Resistant Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Side Brake Large Casters |
| Wheel Diameter:: | 8 Inch |
WBD 100mm 4" Fixed Light Duty Solid Rubber Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 4" Black Color Rubber Single Wheel For Plate Stem Bolt Hole Swivel Fixed Light Duty Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | 4" Hard Rubber Single Wheel |
| Caster Style:: | Single Wheel |
6" Soft Elastic Wheel Medium Duty Swivel Plate Casters Wheels 350kg Capacity
| Product Name: | 6" Blue Soft Elastic Wheel Swivel Plate European Medium Duty Rubber Casters Whoelsales China |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
200x50mm Black 660LBS Capacity Aluminium Solid Rubber Casters
| Product Name: | Wholesales 200x50mm Black Wheel 660LBS Capacity Heavy Duty Rigid Aluminium Rubber Casters Screwfix |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Rigid Type European Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
Industrial Heavy Duty Casters 4 Inch Soft Pu Side Lock Rotating Wheels
| Product Name: | 4inch Soft Pu Side Lock Rotating Wheels Heavy Duty Industrial Caster Supplier China YLcaster |
|---|---|
| Style:: | 4inch Industrial Caster Pu Wheels |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
PU Wheel Waterproof Swivel Industrial Heavy Duty Casters Wheels 8 Inch Blue OEM
| Product Name: | OEM 8 Inch Blue PU Wheel Waterproof Swivel Heavy Duty Industrial Caster Wheels Made In China |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Swivel Caster |
| Wheel Size:: | 8inch |
4" 5" 6" 8" Heavy Duty Casters Wheels Floor Protecting Blue Solid Wheel Total Brake Swivel
| Product Name: | 4" 5" 6" 8" Floor-protecting Blue Solid Wheel Total Brake Swivel Heavy Duty Industrial Caster Wheels Manufacturing |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Double Brake Caster |
| Wheel Size:: | 4/5/6/8inch |
150kg Capacity 100x33mm European Soft Blue Wheels Swivel Elastic Rubber Caster Wheels Wholesales
| Product Name: | 150kg Capacity 100x33mm European Soft Blue Wheels Swivel Elastic Rubber Caster Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |

