All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
3inch TPR Rubber Casters
| Product Name: | 3inch 80kg Swivel Lock Top Plate Bolt Hole Gray Tpr Twin Wheel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel TPR Light Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Gray+Black |
70kg Loading Dual Wheel 50mm Rubber Casters With Lock
| Product Name: | 50mm 70kg Swivel Lock Top Plate Bolt Hole Black Hard Rubber Twin Wheel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel Hard Rubber Light Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |
Nylon Pedal 2 Inch Swivel Caster Wheels , 154lbs Capacity Dual Wheel Stem Casters
| Product Name: | 2 Inch 154lbs Swivel Lock Top Plate Bolt Hole Black Plastic Dual Wheel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel Plastic Light Duty European Type Industrial Casters |
| Material:: | Plastic |
352lbs Capacity Solid Rubber Casters
| Product Name: | 10 Inch 352lbs Capacity Swivel Black Rubber Standard Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Rubber Standard Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |
PP 8 Inch 284lbs Capacity Rubber Casters With Fixed Plate
| Product Name: | 8 Inch 284lbs Capacity Swivel Fixed Plate Bolt Hole Stem Threaded Stem Pp Core Rubber Standard Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | PP Rubber Standard Industrial Casters |
| Load Capacity:: | 120kg |
4inch White Plastic Industrial Wheels Double Brake Lockable PP Caster Wheels Supplies China
| Product Name: | 4inch White Plastic Industrial Wheels Double Brake Lockable PP Caster Wheels Supplies China |
|---|---|
| Style:: | Plastic Standard Industrial Casters |
| Load Capacity:: | 50kg |
660lbs Capacity 4inch Nylon Casters With Swivel Top Plate
| Product Name: | 4 Inch 660lbs Swivel Top Plate White Nylon Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Nylon Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
No Marking 350kg Loading 10 Inch Heavy Duty Caster Wheels With Aluminium Core
| Product Name: | 10 Inch 350kg Swivel Top Plate Aluminium Core Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 250mm |
ISO9001 242lbs Capacity 6 Inch Rubber Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch 242lbs Capacity Swivel Rigid Plate Bolt Hole Stem Threaded Stem Elastic Rubber Standard Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Standard Industrial Casters |
| Load Capacity:: | 110kg |
Black Heat Resistant swivel Oven Trolley 5 Inch Replacement Caster Wheels
| Product Name: | 5 Inch Heavy Duty Black Oven Wheel Swivel Plate Heat Resistant Industrial Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch Swivel Heat Resistant Casters |
| Wheel Diameter:: | 5 Inch |

