All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 816 Products.
Heavy Duty Red Iron Wheel Center Ball Bearing Casters Up To 837lbs Load Capacity Zinc Painted
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
144mm Polyurethane Heavy Duty Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron PU Smooth Movement
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Overall Length: | 144mm |
Polyurethane Heavy Duty Casters / Iron Pu Caster Wheel Long Lasting Dual Ball Bearings
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
Heavy Duty Zinc Painted Casters With Polyurethane Wheels Up To 837lbs Load Capacity Dual Ball Bearings
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
837lbs Heavy Duty Polyurethane Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron Centers
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters 144mm Length Zinc Painted Dual Ball Bearings
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Size: | 100mm |
837lbs Heavy Duty Casters With Iron Center Polyurethane Wheels Dual Ball Bearings
| Wheel Center: | Iron |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
Industrial Bolt-Hole Casters With Heavy Duty Design And Iron Wheel Center
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Bearing: | Ball Bearing |
Iron Wheel Center 100mm Heavy Duty ICaster Durable Heavy Load Casters Providing Smooth Mobility and Industrial Strength
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
1-4 Inches Tread Width Industrial Wheels For Temperature Range Up To 300°F
| Material: | Steel/ Aluminum/ Plastic/ Rubber |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
| Load Capacity: | Up To 5,000 Lbs |

