All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheel ] match 233 Products.
No Marking 350kg Loading 10 Inch Heavy Duty Caster Wheels With Aluminium Core
| Product Name: | 10 Inch 350kg Swivel Top Plate Aluminium Core Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 250mm |
Elastic Rubber 6 Inch Locking Swivel Casters , ISO9001 Hard Rubber Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Gold Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Pp Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Black |
286lbs Loading Heavy Duty Lockable Casters , 150mm Castor Wheels
| Product Name: | 150mm Diameter 286lbs Load Capacity Swivel Plate Locking Rubber Dust Can Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Dust Can Caster With Brake |
| Wheel Diameter:: | 150 Mm |
3 Inches Wheel Diameter Heavy Duty Wheel Caster for Trolley Cart Smooth and Quiet Rolling
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
Heavy Duty Trolley Cart Wheels With 2.5 Bolt Hole Spacing Rubber / Nylon Swivel / Rigid
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
Versatile Stem Size M12x15mm Caster Wheels 3 Inch Steel for Trolley Cart
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Swivel/Rigid/Double Brake Mobile Scaffolding Caster Wheel for Heavy-Duty Scaffoldings
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Width: | 50mm |
Heavy Duty Plate Casters With 125kg Load Capacity Nylon Bracket 275lbs Loaded Capacity
| Load Capacity: | 125kg |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
| Loaded Capacity: | 275lbs |
Heavy Duty Grey TPR Caster Wheels Silent Swivel Plate Casters Zinc Plated Finish
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
Heavy Duty 4-Inch Steel Rubber Wheel Casters With Steel Covers For Smooth Mobility
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Wheel Core: | Cast Iron |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |

