All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty pvc wheels ] match 83 Products.
Rigid Plate Wheels 8 Inch Orange PVC Casters Heavy Duty Trolley Wheels
| Product Name: | Rigid Plate Wheels 8 Inch Orange PVC Casters Heavy Duty Trolley Wheels Industrial Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 8" Pvc Casters Rigid |
| Construction:: | Welded Steel |
8inch Heavy Duty Caster Wheel , TPR Heavy Duty Plate Casters
| Product Name: | 4inch 5inch 6inch 8inch All Kind Of Heavy Duty Caster Wheel Suppliers |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Casters |
| Wheel Color:: | Colorful |
6 Inch Red PVC Heavy Duty Casters Swivel Plate Trolley Wheels
| Product Name: | 6 Inch Red PVC Heavy Duty Casters Swivel Plate Trolley Wheels |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread Pvc Heavy Duty Swivel Wheel |
| Wheel Color:: | Red+Black |
Orange 125mm PU Heavy Duty Casters With Brakes For Trolleys
| Product Name: | 125mm Swivel Fixed Brake Plate Orange Pu Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Pvc Tread Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Welded |
200/250kg Load Capacity Scaffoldings Heavy Duty PU Caster Wheels for Industrial Applications
| Stem Material: | Solid Steel Core |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Manufacturer: | Ylcaster |
Top Plate Swivel Radius of 3-1/2 Inch Medium-load Casters for Medium Loads Heavy-duty Design
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
Double Ball Bearing Scaffolding Wheels Load Capacity 200/250kg Heavy Duty Applications
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
Heavy-duty Industrial-grade Casters Ball Bearing and 3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius for High Load Capacity
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
Side Brake Wheels Tread On Core Heavy Duty Casters Trolley Wheels 5 Inch
| Product Name: | 5 Inch Grey PVC Side Brake Wheels Tread On Core Casters Trolley Wheels Heavy Duty For Industrial Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 5" Pvc Casters Side Lock |
| Construction:: | Welded |
PVC 100x50mm Heavy Duty Swivel Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 4 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pvc Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pvc Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PVC+PP |

