All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty pvc wheels ] match 82 Products.
6 Inch PVC Hollow Core Swivel Heavy Duty Casters Orange Color Wheels
| Product Name: | Orange Color Wheels 6 Inch PVC Hollow Core Swivel Casters Of Heavy Duty Casters Industrial Supplier China |
|---|---|
| Style:: | Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Welded |
Grey PVC Wheels 6 Inch Fixed Casters Trolley Wheels Heavy Duty Industrial
| Product Name: | Grey PVC Wheels 6 Inch Fixed Casters Trolley Wheels Heavy Duty Industrial Factory China |
|---|---|
| Style:: | 6" Pvc Casters Rigid |
| Construction:: | Welded |
150mm Grey PVC Wheels Hollow Core Swivel Casters Trolley Wheels Heavy Duty Double Brake
| Product Name: | 150mm Grey PVC Wheels Hollow Core Swivel Casters Trolley Wheels Heavy Duty Double Brake Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 6" Pvc Casters Double Brake |
| Construction:: | Welded |
6 Inch Side Brake Heavy Duty Casters Grey PVC Wheel Ball Bearing Swivel Plate Knobby Tread
| Product Name: | 6 Inch Side Brake Grey PVC Wheel Ball Bearing Swivel Plate Knobby Tread Casters Heavy Duty Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Grey Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| OBM:: | Available |
150mm 280kg Loading Heavy Duty Casters With Brake
| Product Name: | 150mm 50mm Width Swivel Fixed Brake Plate Gray Pvc Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Gray Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| OBM:: | Available |
4 Inch Black Solid PP Wheel Swivel Plate Heavy Duty Casters
| Product Name: | Ylcaster Wholesales 4 Inch Black Solid PP Wheel Swivel Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch Black Pp Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
100mm Diameter Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys Wholesale Plastic Casters
| Product Name: | 100mm Diameter Solid PP Wheel Rigid Plate Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 100mm Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
125mm 350kg Capacity Platform Trolley Heavy Duty Casters Wholesale Industrial Caster
| Product Name: | 350kg Capacity Black PP Fixed Wheel Platform Trolley Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 350kg Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
8 Inch Red PVC Korea Type Trolley Wheels Ball Bearing Heavy Duty Swivel Plate Casters Supply
| Product Name: | 8 Inch Red PVC Korea Type Trolley Wheels Ball Bearing Heavy Duty Swivel Plate Casters Supply |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Black |
Swivel/Rigid/Double Brake Mobile Scaffolding Caster Wheel for Heavy-Duty Scaffoldings
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Width: | 50mm |

