All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty pvc wheels ] match 82 Products.
5 inch medium duty pu swivel caster wheels heavy duty performance with 4 inch wheel diameter and side lock brake type
| Bolt Hole Spacing: | 2-7/8 X 2-7/8 Inch |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
80KG Loading 125mm Medium Duty Casters With Dust Cover
| Product Name: | 125mm Single Ball Bearing Top Plate Pvc Medium Duty Casters With Dust Cover |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters With Dust Covers |
| Wheel Color:: | Gray |
5 Inch 125mm Grey Tread Wheels Total Brake PVC Medium Duty Castors With Dust Covers For Trolleys
| Product Name: | 5 Inch 125mm Grey Tread Wheels Total Brake PVC Medium Duty Castors With Dust Covers For Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Locking Casters With Dust Covers |
| Wheel Color:: | Grey |
Industrial 5 Inch Medium Duty PU Swivel Caster Wheels with Durable and Smooth Rolling Design
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
3-3/4 X 3-3/4 Inch Mounting Plate Size 5 Inch Medium Duty PU Swivel Caster Wheels for Heavy-Duty Material Handling
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Transportation Scaffolding Wheels with Load Capacity 200/250kg and Durable Solid Steel Core Stem Material
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Treaded Stem Material: | Steel |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
50mm Wheel Width Scaffolding Caster Wheel 8 Inch for Stable and Smooth Movement
| Load Capacity: | 200/250kg |
|---|---|
| Stem Material: | Solid Steel Core |
| Treaded Stem Material: | Steel |
5 Inch PVC Hollow Core Trolley Rigid Plate Medium Duty Casters
| Product Name: | 5 Inch Black PVC Hollow Core Trolley Wheels Rigid Plate Industial Caster Wheels Providers China |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Black Pvc Casters |
| Wheel Color:: | Black |
880lbs Capacity 90x60cm Black Plastic Foldable Platform Trolley Heavy Duty OEM
| Product Name:: | 880lbs Capacity 90x60cm Black Plastic Foldable Platform Trolley Heavy Duty OEM |
|---|---|
| Material:: | Plastic |
| Wheel Diameter:: | 5 Inch |
Ultralight Scaffold Caster Wheels for Steel Scaffolds
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Stem Material: | Solid Steel Core |

