All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
Grey TPR 280kg Capacity 8 Inch Double Ball Bearing Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | WBD Supplys 8" Grey TPR 280kg Capacity Swivel Plate Double Ball Bearing Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 8" TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8" |
230kg Capacity TPR Swivel Plate Soft Casters Ball Bearing 125mm Castor Wheels
| Product Name: | Factory Sales 230kg Capacity 125mm Grey TPR Wheel Swivel Plate Soft Heavy Duty Casters Ball Bearing |
|---|---|
| Style:: | 125mm TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
2 Inch Industrial Green PU Heavy Trolleys Swivel Wheel With Ball Bearing
| Product Name: | 6x2 Inch Industrial Green PU Wheel Swivel Heavy Duty Casters For Heavy Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 6x2 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 Inch |
8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys
| Product Name: | 8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Hollow Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Wearable 230kg Capacity 5 Inch Locking Swivel Casters With Green Bracket
| Product Name: | 5 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Heavy Duty Caster |
| Capacity:: | 230kg |
837lbs Wheel Capacity Industrial Caster 144mm Overall Length Smooth Easy Movement
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
Smooth Wheel Tread Light Duty Plate Casters Steel Housing Total Lock Brake -20 To 100° C
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
| Wheel Width: | 19-24mm |
Solid Core 8 Inch 660LBS Capacity Furniture Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | WBD Wholesales 8 Inch Big Wheel 660LBS Capacity Swivel Plate Silver Cast Iron Heavy Duty Casters For Furniture |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Heavy Duty Iron Swivel Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Elastic Rubber 6 Inch Locking Swivel Casters , ISO9001 Hard Rubber Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Gold Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Pp Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Black |

