All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate heavy duty rigid casters ] match 227 Products.
Direction TPR Wheel 50mm Light Duty Casters with double ball bearing
| Product Name: | Blue Direction TPR Wheel 50mm High Capacity Light Duty Caster Wheels Set Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Blue Tpr Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 50mmx20.3mm |
300kg Loading 6 Inch Polyurethane Wheels , ISO9001 Spring Loaded Caster Wheel
| Product Name: | 6 Inch 300kg Capacity Heavy Duty Iron Pu Single Spring Casters For Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Single Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
5 Inch Polyurethane Wheel Blue PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 5 Inch Polyurethane Tread Wheel Blue PU Rigid Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Pure PU Wheel |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
Directional Wheels Fixed Plate Brown TPR Casters 2.5'' Diameter For Vending Machines
| Product Name: | 2.5" Diameter Directional Wheels Fixed Plate Brown TPR Casters For Vending Machines |
|---|---|
| Style:: | Vending Machine Casters |
| Wheel Color:: | Brown |
50mm Industrial Scaffolding Caster Wheels With Roller Bearings
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
|---|---|
| Wheel Width: | 50mm |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
Wholesale lndustrial Caster Swivel Workbench Casters 2.5 Inches Polyurethane Wheel Diameter
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Load Capacity: | 300 Lbs |
| Package Quantity: | 4 |
Double Ball Bearing Workbench Casters 2.5 Inch Wheels Corrosion Resistance
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Color: | Black |
4/5/6/8 Inches Ball Bearing Swivel Rigid Locking Trolley Cart Wheels Threaded Stem Top Plate Mounted
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
2.5 Inch Workbench Casters With Polyurethane Wheels Swivel And Brake
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Style: | Swivel Caster |
| Wheel Material: | Polyurethane |
3/4/5/6/8 Inches Nylon Hospital Trolley Wheel Casters For Medical Equipment
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |

