All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate braked swivel castors ] match 143 Products.
50mm Transparent Furniture Casters For Threaded Stem Chrome Painted Soft Castors Swivel With Lock
| Product Name:: | 50mm Transparent Casters For Furniture Threaded Stem Chrome Painted Soft Castors Swivel With Lock Supplys |
|---|---|
| Wheel Color:: | Clear |
| Wheel Material:: | PU |
5 Inch Wheel Width Zinc Plated Medium-load Casters for Medium-load Applications
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Finish: | Zinc Plated |
200mm Diameter Soft TPR Fixed Heavy Duty Ball Bearing Wheels
| Product Name: | 200mm Diameter Large Size Soft TPR Wheel Gray Fixed Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 200mm TPR Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 20cm |
Capacity Casters 4 Inch Wheel Diameter Top Plate Swivel Radius 3-1/2 Inch For Heavy Loads And High Weight Capacity
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
2816LBS Capacity Cast Iron 4 PU Caster Sets Two Ball Bearing
| Product Name: | 2816LBS Capacity Pet Set Cast Iron Core PU Wheel Plate Rigid Heavy Duty Casters Manufacturer |
|---|---|
| Style:: | Iron Core Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
Solid 4 Inch Wheel Threaded Stem Rotating Trolley Wheels
| Product Name: | YLcaster Supplys 4" Solid Wheel Threaded Stem Rotating Head Medium Duty Stainless Steel Swivel Plate Casters |
|---|---|
| Style:: | Stem Swivel Pa 304ss Casters |
| Bearing Type:: | Plain Bearing |
Top Plate Size 2-6 Inches and 1-4 Inch Wheel Width Industrial Casters for Heavy-Duty Applications
| Finish: | Zinc Plated/Powder Coated/Stainless Steel |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
| Overall Height: | 2-12 Inches |
450kg Loading Heavy Duty Casters
| Product Name: | 200mm Top Plate Double Ball Bearing Aluminum Core Pu Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
50mm Wheel Side Lock PP Light Duty Casters For Furniture
| Product Name: | Direct Sales 50mm Wheel Size Furniture Use Side Lock Swivel Plate PP Light Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 2inch PP Light Duty Casters |
| Bearing:: | No |
125x50mm Diameter Cast Iron Heavy Duty Casters With Grease Nipple
| Product Name: | 125x50mm Diameter Hollow Core Cast Iron Wheel 230kg Capacity Heavy Duty Rigid Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 125x50mm Heavy Duty Iron Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 125x50mm |

