All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
194mm height black pu caster wheel hollow core industrial grade caster wheel for heavy duty carts equipment and machinery
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Wheel Material: | PU+Iron |
Plate Mounting Type Nylon Casters Featuring 65mm Wheel Size Perfect for Hand Pallet Truck and Warehouse Material Movement
| Wheel Size: | 65mm |
|---|---|
| Mounting Type: | Plate |
| Load Capacity: | 100 Lbs |
Plate Mounting Nylon Casters with Ball Bearing and Solid Core Wheel Durable Industrial Grade Heavy Duty Mobility Solutions
| Caster Type: | American |
|---|---|
| Wheel Type: | Solid Core Wheel |
| Manufacturer: | WBD |
Zinc Plated Steel Caster Wheels With Total Lock Brake Swivel Radius 2-4 Inches
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
Heavy Duty American Nylon PA Casters Plate Mounted 350KG Capacity Set Of 4 Screw In Wheels
| Installation Method: | Screw-In |
|---|---|
| Wheel Width: | 2 |
| Caster Type: | American |
Heavy Duty American Solid Core Casters / Casters For Furniture 600KG Load Capacity Ball Bearing
| Wheel Type: | Solid Core Wheel |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball |
| Wheel Size: | 65mm |
WBD American Ball Bearing Nylon Casters For Furniture Solid Core Wheels 100 Lbs Capacity
| Compatibility: | Furniture |
|---|---|
| Wheel Size: | 65mm |
| Caster Type: | American |
Total Lock Ball Bearing Polyurethane Casters Swivel With Lock Hollow Core Wheel 194mm Height
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Width: | 2 Inches |
Steel Rubber Non Marking Rubber Casters Wheels 2 Inches With 100 Lbs Load Capacity And Steel Covers
| Tread Type: | Non-Marking |
|---|---|
| Load Capacity: | 100 Lbs |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
Heavy Duty 4-Inch Steel Rubber Wheel Casters With Steel Covers For Smooth Mobility
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Wheel Core: | Cast Iron |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |

