All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
4x2 Inch Blue Side Brake Swivel Heavy Duty Casters Trolley Wheels
| Product Name: | Durable 4x2 Inch Blue Solid Wheel Side Brake Swivel Heavy Duty Trolley Caster Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Side Brake Caster |
| Wheel Size:: | 4x2inch |
4" U Groove Wheels Solid Steel 1100LBS Capacity U Shape Rail Casters For Sliding Doors Wholesale
| Product Name: | 4" U Groove Wheels Solid Steel 1100LBS Capacity U Shape Rail Casters For Sliding Doors Wholesale |
|---|---|
| Style:: | U Groove Caster |
| Wheel Diameter:: | 100mm |
Wearable 230kg Capacity 5 Inch Locking Swivel Casters With Green Bracket
| Product Name: | 5 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Heavy Duty Caster |
| Capacity:: | 230kg |
80mm V Groove Wheels , 550lbs Loading Industrial Swivel Casters
| Product Name: | 80mm 550lbs Plate Track Caster Wheels Pulley Color Zinc V-groove Wheels |
|---|---|
| Style:: | V Shape Pulley Wheels |
| Wheel Diameter:: | 80mm |
Trolley Platform Foldable Platform Trolley with Swivel Casters 500KG Capacity
| Usage: | Transporting Heavy Or Bulky Items |
|---|---|
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
| Total Height: | 90cm |
650kg Load Nylon Casters 7" Industrial Lift Truck Steering Wheels
| Product Name: | YLcaster White Nylon 7" Lift Truck Wheels Durable Industrial Lift Truck Steering Wheels Wholesale |
|---|---|
| Wheel Size:: | 7 Inch |
| Wheel Material:: | Nylon |
Foldable Transport Truck with Swivel Casters 70kg Capacity for Industry
| Type: | Swivel Casters |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg-500KG |
| Total Height: | 90cm |
60mm Black Plastic Small Trolley Wheels M8 Threaded Stem Swivel Solid Food Cart Casters Manufacturer YLcaster
| Product Name:: | 60mm Black Plastic Small Trolley Wheels M8 Threaded Stem Swivel Solid Food Cart Casters Manufacturer YLcaster |
|---|---|
| Wheel Material:: | Plastic |
| Type:: | Food Cart Wheels |
80mm Red PU Pallet Truck Wheels Ball Bearing Cast Iron PU Industrial Single Wheels For Pallets
| Product Name: | 80mm Red PU Pallet Truck Wheels Ball Bearing Cast Iron PU Industrial Single Wheels For Pallets |
|---|---|
| Style:: | Single Wheel |
| Wheel Color:: | Red |
Front Brake Polyurethane Casters For Heavy Duty Loads Black Wheels Plate Mounted
| Bolt Hole Size: | 0.375 Inches |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Caster Type: | Heavy Duty |

