All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
300kg Loading 200mm Heavy Duty Casters With Swivel Plate
| Product Name: | 200mm Diameter 2 Inch Width Swivel Plate Arc Tread Red Pvc Pp Core Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread Pvc Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Black |
150mm Elastic Rubber Heavy Duty Casters With 462lbs Loading Swivel Plate
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Gray |
5500lbs Capacity 8" Super Heavy Duty Casters With Black Paint Bracket
| Product Name: | 8 Inch 5500lbs Top Plate Swivel Nylon Super Heavy Duty Casters Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Swivel Nylon Caster |
| Wheel Color:: | White+Black |
Orange 5 Inch 660lbs Loading Stainless Steel Casters Wearable
| Product Name: | 5 Inch 660lbs Top Plate Fixed Swivel Orange Aluminium Pu 304 Stainless Steel Casters Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Pu Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Orange+PU |
350kg Loading PA 3 Inch Heavy Duty Swivel Casters With Feet Cups
| Product Name: | 3 Inch Plate Swivel Heavy Duty Nylon Adjustable Leveling Caster Wheels With Feet Cups |
|---|---|
| Style:: | Adjustable Leveling Caster Wheels Nylon |
| Wheel Color:: | Black |
5 Inch 220lbs Loading Heat Resistant Caster Wheels
| Product Name: | 5 Inch 220lbs Medium Duty Plate Swivel Double Ball Bearing Phenolic 280℃ Heat Resistant Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Heat Resistant Caster Wheels |
| Wheel Diameter:: | 125 Mm |
1000kg Loading 200mm Scaffolding Casters Wheels Rust Resistant Heavy Duty Castors
| Product Name:: | 200mm1000kg Steel Long Threaded Stem Red Nylon Swivel Heavy Duty Scaffolding Wheels |
|---|---|
| Wheel Color:: | Red |
| Wheel Material:: | Nylon |
PU 75mm Low Profile Heavy Duty Casters , 500kg High Capacity Polyurethane Wheels
| Product Name: | 75x50mm 1100lbs 500kg Top Plate Swivel Cast Iron Core Red Pu Low Profile Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Red+Black |
2.5 Inch 80kg Loading Nylon Casters
| Product Name: | 2.5 Inch 176lbs 80kg Plate Swivel Plain Bearing White Nylon Low Profile Caster Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Nylon Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | White |
150mm Iron Core Heavy Duty Casters Logo Customizable
| Product Name: | 150mm Iron Core Rubber Fixed Wheel Logo Customizable Heavy Duty Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 6" Rubber Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |

