All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Heavy Duty 6 Inch Thermoplastic Rubber Wheel 550LBS Rigid Directional TPR Casters Silent
| Product Name: | Heavy Duty 6 Inch Thermoplastic Rubber Wheel 550LBS Rigid Directional TPR Casters Silent |
|---|---|
| Style:: | Rigid Wheel TPR Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
6 Inch Heavy Duty Aluminium Core Polyurethane Caster Wheels 400KG Load Capacity Swivel Trolley Wheels Wholesales
| Product Name: | 6 Inch Heavy Duty Aluminium Core Polyurethane Caster Wheels 400KG Load Capacity Trolley Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
10 Inch Super Heavy Duty Casters Polyurethane Steel Iron PU Twin Wheels Swivel Casters
| Product Name: | 10 Inch Super Heavy Duty Casters Polyurethane Cast Iron PU Wheels Swivel Casters |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Orange+Black+Silver |
4 Inch 5 Inch 6 Inch 8 Inch Iron Polyurethane Caster Wheels Heavy Duty
| Product Name: | 4 Inch 5 Inch 6 Inch 8 Inch Iron Polyurethane Caster Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Swivel Polyurethane Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
Transportation Brak Type Caster Wheel Caster 200/250kg Load 50mm Steel Treaded Stem
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
| Load Capacity: | 200/250kg |
Ball Bearing Trolley Casters Wheels 3/4/5/6/8 Inches for Industrial Transport
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
450kg Loading Heavy Duty Casters
| Product Name: | 200mm Top Plate Double Ball Bearing Aluminum Core Pu Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
PU 200mm 990lbs Loading Heavy Duty Casters With Aluminum Core
| Product Name: | 200mm 990lbs Top Plate American Type Aluminum Core Pu Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |
125mm 440lbs Loading Rubber Heavy Duty Casters With Lock
| Product Name: | 125mm 440lbs Plate Swivel Iron Core Blue Elastic Rubber Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx42mm |
PVC 100x50mm Heavy Duty Swivel Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 4 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pvc Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pvc Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PVC+PP |

