All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial caster wheels heavy load ] match 558 Products.
Dustproof 6 Inch 660lbs Loading Industrial Casters With Steel Cover
| Product Name: | 6 Inch 660lbs Swivel Plate Threaded Stem Bolt Hole Plastic Medium Duty European Type Industrial Casters With Steel Cover |
|---|---|
| Style:: | Plastic Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 160mm |
6x2 Inch Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 6x2 Inch Blue Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters Supplys |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Rigid Caster |
| Wheel Size:: | 6x2inch |
8 Inch Swivel Black Rubber Caster Wheels Solid Industrial Casters
| Product Name: | 8 Inch Swivel Black Rubber Caster Wheels Solid Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Rubber Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |
4" Industrial Steel Caster Wheels
| Product Name: | 4 Inch Rigid Plate Track Caster Wheels Color Zinc V-groove Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Fixed Caster/Rigid Caster |
| Wheel Color:: | Color |
100mm diameter 1/2-13x4/5 threaded stem dark blue ball bearing pu shopping trolley wheels heavy duty
| Product Name:: | 100mm Diameter 1/2-13x4/5 Threaded Stem Dark Blue Ball Bearing Pu Shopping Trolley Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Wheel Color:: | Dark Blue |
| Wheel Material:: | PU/Polyurethane |
330lbs Loading 50mm Industrial Metal Wheels H Groove
| Product Name: | 50mm 330lbs Plate Track Caster Wheels Color Zinc H-groove Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Rigid Track Caster |
| Wheel Diameter:: | 50 Mm |
2 Inch 70kg Capacity Low Profile Caster Wheels For Industrial Machines
| Product Name: | 2 Inch 154lbs 70kg Plate Swivel Black Plastic Low Profile Caster Wheels For Industrial Machines |
|---|---|
| Style:: | Plastic Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Diameter:: | 50 Mm |
2.5 Inch 80kg Loading Nylon Casters
| Product Name: | 2.5 Inch 176lbs 80kg Plate Swivel Plain Bearing White Nylon Low Profile Caster Wheels Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Nylon Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Color:: | White |
5 Inch Soft Wheel 130kg Capacity Threaded Stem Swivel Medium Duty PU 304SS Caster Wheels Manufacturer China
| Product Name: | 5 Inch Soft Wheel 130kg Capacity Threaded Stem Swivel Medium Duty PU 304SS Caster Wheels Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 304SS Threaded Stem Pu Casters |
| Bearing Type:: | Ball Bearing |
20kg Loading 60mm Trolley Wheels Heavy Duty For Food Cart
| Product Name:: | 60mm 20kg Threaded Stem Black Pp Food Cart Trolley Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Wheel Material:: | Plastic |
| Type:: | Food Cart Trolley Wheels |

