All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial caster wheels heavy load ] match 558 Products.
6 Inch Flat Type European Castors Hollow Core Polyurethane Swivel Industrial Wheels OEM
| Product Name: | 6 Inch Flat Type European Castors Hollow Core Polyurethane Swivel Industrial Wheels OEM |
|---|---|
| Style:: | Polyurethane Heavy Duty European Industrial Castors |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
6 Inch Top Plate Rigid Type Nylon Swivel Castors
| Product Name: | 6 Inch Solid Wheel Top Plate Rigid Type European Screwfix Nylon Castors Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Nylon Rigid European Type Industrial Castors |
| Wheel Size:: | 6inch |
Stainless Steel Platform Trolley With Customizable Color And Wheels
| Wheel Type: | TPR/PU Wheel |
|---|---|
| Superiority: | Portable |
| Number Of Wheels: | 2/4/6 |
TPR Hands Free Side Brake Pedal Swivel 6" Braked Swivel Castors
| Product Name: | 6" Side Brake TPR Wheel Gray Single Pedal Swivel Heavy Duty Casters Supplier |
|---|---|
| Style:: | 6" TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
stainless steel platform pushing trolley with 300-500kg Load Capacity
| Load Capacity: | 300kg-500KG |
|---|---|
| Superiority: | Portable |
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
Green More Products ISO Rosh CE Certified Galvanized Plated for and Suppliers
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Color: | Green |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
300kg Compact Swivel Lamp Post Barrier Lock With 151mm Stretching Height
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |
300kg High Capacity Green Steel Swivel Adjustable Floor Lock
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Color: | Green |
| Wheel Material: | Steel |

