All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial caster wheels heavy load ] match 558 Products.
5 Inch Heavy Duty Polyurethane Wheels Swivel Industrial Casters Red
| Product Name: | 5 Inch Heavy Duty Polyurethane Wheels Swivel Industrial Casters Red |
|---|---|
| Style:: | Swivel Polyurethane Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
4-Pack 2.5 Zinc Plated Double Ball Bearing Caster Wheels with Swivel Brake
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
Replaceable Rolling Industrial Casters Threads 1-4 Inches Wide Heights 2-12 Inches
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
|---|---|
| Tread Width: | 1-4 Inches |
| Swivel Lock: | Yes/No |
8x3 inch Wide Caster Wheels 3300lbs Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange
| Product Name: | 8x3inch Wide Caster Wheels 3300lbs Capacity Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Orange Pu Caster |
| Wheel Color:: | Orange+Silver |
Industrial Trolley Castor Wheels Heavy Duty 8 Inch Red PU Wheel With Side Brake Soft Swivel Plate
| Product Name: | 8 Inch Red PU Wheel With Side Brake Soft Swivel Plate Industrial Trolley Castor Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Soft Wheel Heavy Duty Castors |
| Wheel Capacity:: | 660lbs |
PU 8 Inch Swivel Caster Wheels , 400kg Capacity Orange Caster Wheels
| Product Name: | 8 Inch Diameter 2 Inch Width Top Plate Korea Type Iron Core Green Pu Strengthen Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Iron PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Yellow+Silver |
125mm Diameter 770LBS Swivel Lock Heat Resistant Caster Wheels
| Product Name: | 125mm Diameter Heavy Duty Heat Resistant Wheel 770LBS Capacity Swivel Lock Industrial Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 125mm Swivel Lockheat Resistant Casters |
| Wheel Diameter:: | 125mm |
880LBS Drying Rack Side Brake Swivel 6 Inch Phenolic Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Drying Rack Trolley Wheel Swivel Side Brake Heat Resistant Industrial Casters Supplier China |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Drying Rack Casters |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
6 Inch Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters
| Product Name: | 6inch Aluminium Core Orange Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters |
|---|---|
| Wheel Color:: | Orange |
| Wheel Diameter:: | 4inch/5inch/6inch/8inch/10inch |
Black 60kg Loading 80mm Industrial Casters For Trolley
| Product Name: | 80mm 60kg Total Brake Top Plate Bolt Hole Black Plastic Swivel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Plastic Light Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |

