All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheels ] match 247 Products.
Zinc Plated Indoor Rubber Casters 2 Inches Wheel Diameter 46mm Wheel For Heavy Duty Movement
| Wheel Width: | 46mm |
|---|---|
| Capacity: | 264lbs |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
200mm 462lbs Capacity Heavy Duty Casters With Total Brake
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Steel Core Rubber Heavy Duty Caster |
| Bracket Treatment:: | Cataphoresis |
6inch 300kg Loading Thermoplastic Rubber Wheels Anti Static
| Product Name: | 6inch 300kg Thermoplastic Rubber Heavy Duty Anti-static Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Anti-static Casters |
| Wheel Material:: | TPR+PP Core |
Black Iron Ball Bearing Rubber Single Wheel 100mm 125mm 150mm 200mm For Heavy Duty Casters
| Product Name: | 100mm 125mm 150mm 200mm Black Iron Ball Bearing Rubber Single Wheel For Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Wheel |
| Wheel Size:: | 100/125/150/200mm |
Heavy Duty Steel Rubber Casters With 264lbs Capacity 3 Inches Height Smooth Rolling Wheels
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Overall Height: | 3 Inches |
200x50mm Black 660LBS Capacity Aluminium Solid Rubber Casters
| Product Name: | Wholesales 200x50mm Black Wheel 660LBS Capacity Heavy Duty Rigid Aluminium Rubber Casters Screwfix |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Rigid Type European Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
200x50mm 550LBS Soft Top Plate Swivel Black Iron Rubber Trolley Wheels Heavy Duty Double Brake
| Product Name: | 200x50mm 550LBS Soft Wheel Top Plate Swivel Black Iron Rubber Trolley Wheels Heavy Duty Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Black Rubber Lockable Caster |
| Wheel Size:: | 200x50mm |
ISO9001 2 Inch Steel Caster Wheels , 154lbs Loading Swivel Rubber Wheels
| Product Name: | 2 Inch 154lbs High Load Swivel Plate Blue Thermoplastic Rubber Light Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Blue Tpr Casters |
| Wheel Size:: | 50x32mm |
Heavy Duty Hollow Stem Scaffolding Wheels With Back Brake 6.5 Inch Diameter Plastic Core Rubber Wheel
| Product Name:: | 6.5 Inch Diameter Plastic Core Rubber Wheel 120kg Capacity Scaffolding Wheel Heavy Duty With Back Brake |
|---|---|
| Wheel Color:: | Black |
| Wheel Material:: | Steel+Rubber |
6600lbs Super Heavy Duty Casters Twin Wheel Swivel Plate 10 Inch Red Pu Wide Caster Wheels
| Product Name: | 10inch Red Pu Wide Caster Wheels 6600lbs Capacity Extra Heavy Duty Casters Twin-wheel Swivel Plate Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty 10 Inch Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |

