All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheels ] match 247 Products.
Bolt Hole Spacing 25 Inches Heavy Duty Wheel Caster Rubber PU Nylon TPR Industrial Casters for Heavy Load Equipment Mobility
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Stem Size: | M12x15mm |
Height 90mm to 125mm caster wheels 3 inch steel stem size M12x15mm swivel casters for heavy equipment and transport carts
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Usage: | Trolley Cart |
Quiet Caster Wheels with High Load Capacity for Industrial Applications
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
Iron Wheel Center 100mm Heavy Duty ICaster Durable Heavy Load Casters Providing Smooth Mobility and Industrial Strength
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
125mm 550lbs Capacity Heavy Duty Casters Rubber Double Brake Wholesale
| Product Name: | 125mm 550lbs Top Plate Swivel Aluminium Core Rubber Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
Rubber 150mm 510lbs Loading Heavy Duty Casters With Side Brake
| Product Name: | 150mm 510lbs Top Plate Swivel Iron Core Rubber Heavy Duty Casters With Side Brake |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx2inch |
Iron Wheel Center Heavy Duty Casters Red Load Capacity Up To 837lbs For Heavy Loads
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
Ultralight Scaffold Caster Wheels for Steel Scaffolds
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Stem Material: | Solid Steel Core |
150mm Elastic Rubber Heavy Duty Casters With 462lbs Loading Swivel Plate
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Gray |
125mm 350kg Capacity Platform Trolley Heavy Duty Casters Wholesale Industrial Caster
| Product Name: | 350kg Capacity Black PP Fixed Wheel Platform Trolley Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 350kg Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |

