All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 184 Products.
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Heavy Duty Plate Mount Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
Light Duty 2 Inch Black Rubber Casters Side Brake Soft Swivel Caster Wheel For Hardwood Floor
| Wheel Width: | 20.3mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Light Duty Casters |
Stainless Steel Industrial Casters Plate Casters For Food Processing And Medical Equipment
| Finish: | Zinc Plated/Powder Coated/Stainless Steel |
|---|---|
| Feature: | Reliable And Durable |
| Housing: | Made Of Pressed Steel |
Load Capacity 100 to 300 KG rubber casters wheels elastic soft orange ideal for indoor outdoor applications durable and caster solution
| Wheel Material: | Steel+Rubber/Rubber + PP Core |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Feature: | Customable |
Swivel Lock Steel Swivel Casters With 2-4 Inches Radius For Industrial
| Wheel Material: | TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
| Wheel Color: | Grey |
Smooth Wheel Tread Light Duty Casters for Grey Wheels Smooth Wheels and Temperature Range -20 To 100 Degrees Celsius
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
| Wheel Bearing: | Plain Bearing |
Durable and Lightweight Design Light Duty Casters with Plastic Wheel Core
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Width: | 19-24mm |
| Wheel Bearing: | Plain Bearing |
Industrial Casters with Ball Bearings and Durable Finish
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
|---|---|
| Overall Height: | 2-12 Inches |
| Housing: | Made Of Pressed Steel |
Expandable Stem Mounting Type Industrial Casters with No Swivel Lock and Plastic Material
| Feature: | Reliable And Durable |
|---|---|
| Swivel Lock: | Yes/No |
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |

