All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 184 Products.
4 Inch Hollow Core Polyurethane Wheels Orange Black Wheel Swivel Locking Casters
| Product Name: | 4 Inch Hollow Core Polyurethane Wheels Orange Black Wheel Swivel Locking Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Polyurethane Casters |
| Wheel Color:: | Black+Orange |
Heavy Duty Green Galvanized Steel Swivel Load Height 148mm Industrial Casters ISO Certified
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Type: | Swivel |
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
Galvanized Plated More Products Top Plate Size 100*100*85*85 Steel Wheel Material for Performance
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Color: | Green |
| Type: | Swivel |
Green Galvanized Steel Wheels Lift Up Top Jacks 300KG Load Capacity
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Steel Wheel Casters Lift Up Top Jack Smooth and Easy Lifting with Swivel Function
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Type: | Swivel |
Quick and Easy Lifting with Green Steel Wheel Material Lift Up Top Jack
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Steel Casters Wheel Top Plate Size 100*100*85*85 More Products For Heavy-Duty Applications
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Type: | Swivel |
Industrial More Products Load height 148/176/204/248mm Steel Wheel Material and More Options
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |
Steel Plate Mount Light Duty Casters With Plain Bearing Plastic Wheel Core Total Lock/Swivel Lock Brake
| Wheel Bearing: | Plain Bearing |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
Plate Mounting Type Light Duty Casters For Temperature Range -20 To 100 Degrees Celsius
| Mounting Type: | Plate |
|---|---|
| Wheel Bearing: | Plain Bearing |
| Housing Material: | Steel |

