All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 190 Products.
990LBS Capacity 6 Inch PU Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters
| Product Name: | 990LBS Capacity 6 Inch Green PU Wheel Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
8x2 Inch Cast Iron 300kg Capacity Hollow Swivel Lock Heavy Duty Casters
| Product Name: | YLcaster Wholesales 8x2 Inch Silver Cast Iron Caster 300kg High Capacity Hollow Wheel Swivel Lock Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Big Wheel Side Lock Iron Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
3" Soft Wheel Total Lock Rotating Swivel Threaded Stem Grey TPR Casters
| Product Name: | 3" Soft Wheel Total Lock Rotating Swivel Threaded Stem Grey TPR Light Duty Casters Whoelsales |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Stem Brake Tpr Casters |
| Bracket Material:: | Pressed Steel |
Black Heat Resistant swivel Oven Trolley 5 Inch Replacement Caster Wheels
| Product Name: | 5 Inch Heavy Duty Black Oven Wheel Swivel Plate Heat Resistant Industrial Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch Swivel Heat Resistant Casters |
| Wheel Diameter:: | 5 Inch |
300kg Compact Swivel Lamp Post Barrier Lock With 151mm Stretching Height
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |
Green Swivel Casters 300 Kg Load Capacity Galvanized Steel Wheel 151mm Height For Furniture
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
| Color: | Green |
Swivel Casters More Products With Steel Wheel Material And Top Plate Size 100*100*85*85
| Color: | Green |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Wheel Material: | Steel |
Light Duty Grey Steel Casters Total Lock Swivel 19-24mm Wheel Plain Bearing -20 To 100.C
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
|---|---|
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
OEM 50mm Swivel Locking Threaded Stem Castors Without Bearing
| Product Name: | YLcaster OEM 50mm Black Rubber Wheel Threaded Stem Swivel Locking Light Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Threaded Stem Rubber Locking Casters |
| Wheel Size:: | 50mm |
2" PU Wheels Swivel Threaded Stem Red Side Lock Light Duty Caster Wheels
| Product Name: | WBD Supplys 2" PU Wheels Light Duty Swivel Threaded Stem Red Color Side Lock Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Stem Pu Casters |
| Wheel Size:: | 2" |

