All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 607 Products.
High Load Capacity Polypropylene 4 Inch Wheel with Bolt Hole Spacing 76*61mm
| Brake: | Double Brake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Type: | Plate |
OEM Zinc Painted 4 Inch 660LBS Loaded Rigid Phenolic Castor Wheel
| Product Name: | YLcaster OEM 4 Inch Phenolic Wheel 660LBS Capacity Rigid Heat Resistant Casters |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch Rigid Heat Resistant Casters |
| Wheel Diameter:: | 4 Inch |
50mm Load Capacity 200/250kg Industrial Scaffolding Wheels with Double Ball Bearing Zinc Plated Surface
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Ball Bearing 6" Polyurethane Industrial Wheelssurface Galvanized Surface
| Product Name: | Four Per Set 6 Inch Industrial Wheel Swivel Heavy Duty PU Casters For Amazon Sale |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
200mm Diameter 300kg Load Capacity Cast Iron Metal Trolley Wheels
| Product Name: | WBD Supplys Big Trolley Wheel 200mm Diameter 300kg Load Capacity Cast Iron Heavy Duty Rigid Casters For Furniture |
|---|---|
| Style:: | 200mm Heavy Duty Iron Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 20 Cm |
1-4 Inches Tread Width Industrial Wheels For Temperature Range Up To 300°F
| Material: | Steel/ Aluminum/ Plastic/ Rubber |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
| Load Capacity: | Up To 5,000 Lbs |
Noiseless And Wear Resistant Trolley Wheels With M12x15mm Threaded Stem
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
Threaded Stem Mounting Type Rolling Castors With Load Capacity 5000 Lbs
| Overall Height: | 2-12 Inches |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
| Temperature Range: | Up To 300°F |
Transportation Scaffolding Wheels with Load Capacity 200/250kg and Durable Solid Steel Core Stem Material
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Treaded Stem Material: | Steel |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
90mm Rubber Threaded Stem Ball Bearing Trolley Cart Wheels
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |

