All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 607 Products.
105mm Zinc Plated Top Plate Type Stainless Steel Grade 304 Casters
| Mounting: | Top Plate Type |
|---|---|
| Capacity: | 90-135kg |
| Bracket Material: | 304 Stainless Steel |
Load Capacity 10 to 60 KG Environmental Friendly Furniture Casters Durable Swivel Wheels for Office Chairs and Furniture
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
| Finish: | Zinc Plated/Grip Ring Stem/Threaded Stem |
100mm White Solid Nylon Wheels 304 Stainless Steel Swivel Casters With Brakes Wholesales
| Product Name: | 100mm White Solid Nylon Wheels 304 Stainless Steel Swivel Casters With Brakes Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Nylon Stainless Steel Casters |
| Bearing Type:: | Plain Bearing |
Hand Pallet Truck Etc Nylon Casters With 132lbs Load Capacity And Black Finish
| Load Cpacity: | 132lbs |
|---|---|
| Swivel Type: | Swivel |
| Wheel Width: | 38mm |
500 Lbs Load Capacity Stainless Steel Casters With Zinc-Plating And 0.25 Inches Plate Thickness
| Mounting: | Top Plate Type |
|---|---|
| Capacity: | 110kg |
| Overall Height: | 5 Inches |
110kg Capacity Stainless Steel Casters With 0.25 Inches Plate Thickness Top Plate Type
| Style: | Red Pu Threaded Stem Ss Casters |
|---|---|
| Mounting Size: | 3.75 X 2.5 Inches |
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
46mm Non Marking Cast Iron Rubber Casters Wheels Strong 264lbs Load Capacity
| Type: | Casters |
|---|---|
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
| Capacity: | 264lbs |
Steel Treaded Stem Mobile Scaffolding Caster Wheel for Easy Maneuverability and Durable Performance
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
3 Inch 4 Inch Swivel Plastic Caster Wheels White Color Trolley Wheels With Brakes
| Product Name: | 3 Inch 4 Inch Swivel Plastic Caster Wheels White Color Trolley Wheels With Brakes |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters Plastic |
| Wheel Color:: | White |
110kg Capacity Stainless Steel Casters Round Shape Tread Type And Bouble Ballrace Bracket Feature
| Bearing Type: | Ball Bearing X1 |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Mounting: | Top Plate Type |

