All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 607 Products.
3 Inch Rigid Plate High Temperature Caster Wheels Brown Solid Wheel High Heat Swivel Casters
| Product Name: | 3 Inch Rigid Plate High Temperature Caster Wheels Brown Solid Wheel High Heat Swivel Casters |
|---|---|
| Style:: | Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Brown |
Hand Pallet Truck Etc Furniture Nylon Casters For Wheel Color Black
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 95x95mm |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
200/250kg Capacity Solid Steel Core Industry Swivel Caster Wheel With Zinc Palated Bracket
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
|---|---|
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
| Application: | Transportation |
2.5 Inch Black Polyurethane Wheel Casters with Double Ball Bearing
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Wheel Color: | Black |
350KG Capacity Nylon Casters 65mm Solid Core Wheel Durable Industrial Caster Wheels for Machinery and Equipment Movement
| Quantity: | 4 |
|---|---|
| Wheel Size: | 65mm |
| Load Capacity: | 100 Lbs |
Industrial Strength Nylon Steel Bracket Medical Casters With 4 Inches Overall Height
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Overall Height: | 4 Inches |
| Brake: | Double Brake |
Load Capacity Scaffolding Wheels With Zinc Coated Plate - 200-250kg Load Capacity
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Application: | Transportation |
Industrial Grade Casters with Pressed Steel Housing
| Temperature Range: | Up To 300°F |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Brake: | Yes/No |
4 Inch SS Silent Wheel Plate Type Swivel Polyurethane Stainless Steel Castor Wheels Medium Duty
| Product Name: | 4 Inch SS Silent Wheel Plate Type Swivel Polyurethane Stainless Steel Castor Wheels Medium Duty |
|---|---|
| Style:: | 304SS Swivel Castors |
| Bearing Type:: | Ball Bearing |
75mm Stainless Steel Casters With Double Brake Top Plate Solid Nylon Casters Customize
| Product Name: | 75mm Economical Type SS Casters With Double Brake Top Plate Solid Nylon Casters Customize China |
|---|---|
| Style:: | SS Threaded Stem Lockable Casters |
| Bearing Type:: | Plain |

