All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ spring loaded caster wheel ] match 30 Products.
300kg Loading 6 Inch Polyurethane Wheels , ISO9001 Spring Loaded Caster Wheel
| Product Name: | 6 Inch 300kg Capacity Heavy Duty Iron Pu Single Spring Casters For Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Single Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
4 Inch TPR Spring Casters 220LBS Capacity Spring Loaded Caster Wheels For Pallets
| Product Name: | 4 Inch TPR Spring Casters 220LBS Capacity Spring Loaded Caster Wheels For Pallets |
|---|---|
| Style:: | TPR Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 4 Inch |
8inch Heavy Duty Spring Loaded Casters , 770lbs Loading Heavy Duty Polyurethane Casters
| Product Name: | 8 Inch 770lbs Load Capacity Iron Pu Heavy Duty Double Spring Casters Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Double Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 8 Inch |
TPR 5 Inch Locking Swivel Casters , 120kg Capacity Small Spring Loaded Casters
| Product Name: | 5 Inch 120kg Capacity Medium Duty Great Tpr Single Spring Casters Medical |
|---|---|
| Style:: | TPR Single Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 5 Inch |
Side Lock Medium Duty Casters in Gray for Heavy Load Capacity and Durability
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Wheel Type: | PU/PVC/TPR/PP/Rubber |
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
Galvanized Plated More Products Top Plate Size 100*100*85*85 Steel Wheel Material for Performance
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Color: | Green |
| Type: | Swivel |
Quick and Easy Lifting with Green Steel Wheel Material Lift Up Top Jack
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Green Kick Bar Type Floor Lock for Heavy Duty Loads and Increased Stability
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
|---|---|
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
| Load Capacity: | 300kg |
Steel Casters Wheel Top Plate Size 100*100*85*85 More Products For Heavy-Duty Applications
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Type: | Swivel |
Industrial More Products Load height 148/176/204/248mm Steel Wheel Material and More Options
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |

