All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ spring loaded caster wheel ] match 30 Products.
Green Swivel Casters 300 Kg Load Capacity Galvanized Steel Wheel 151mm Height For Furniture
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
| Color: | Green |
Heavy Duty Green Galvanized Steel Swivel Load Height 148mm Industrial Casters ISO Certified
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Type: | Swivel |
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
Green Galvanized Steel Wheels Lift Up Top Jacks 300KG Load Capacity
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Top Plate Size 100*100*85*85 More Products with Galvanized Plated Load height 148/176/204/248mm
| Wheel Material: | Steel |
|---|---|
| Type: | Swivel |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Industrial Floor Lock The Eco-Friendly Choice for Your Warehouse Management
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Type: | Swivel |
Industrial Floor Lock With Steel Wheels Durable And Eco-Friendly
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
|---|---|
| Color: | Green |
| Wheel Material: | Steel |
Steel Wheel Casters Lift Up Top Jack Smooth and Easy Lifting with Swivel Function
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Type: | Swivel |
100*100*85*85 Top Plate Size Floor Lock Caster with ISO Rosh CE Certification
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
| Wheel Material: | Steel |
Swivel Casters More Products With Steel Wheel Material And Top Plate Size 100*100*85*85
| Color: | Green |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Wheel Material: | Steel |
5-Inch, 6-Inch, 8-Inch Spring Shock-Absorbing Casters, Shock-Resistant, Wear-Resistant, Durable And Universal
| Operation Mode: | Foot |
|---|---|
| Stair Material: | PLASTIC |
| Plastic Type: | PU And Iron |

