All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ spring loaded caster wheel ] match 30 Products.
Galvanized Plated More Products Stretching height 151/172/198/248mm Load height 148/176/204/248mm
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
| Color: | Green |
Convenient and Versatile Lift Up Top Jack with Swivel Load Height 148mm
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Color: | Green |
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
Manufacturer Direct Supply Guangdong Furniture Casters 4 Piece Set Tpr Castor Wheel Double Top Plate Swivel Caster
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Material: | Thermoplastic Rubber |
| Mounting TypeTreatment: | Plate Mount |
148/176/204/248mm Load Height Kick Bar Type Floor Lock for Smooth and Safe Operation
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Type: | Swivel |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
Load Height 204mm Kick Bar Type Floor Lock for Industrial Assembly Line Protection
| Color: | Green |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
Green More Products ISO Rosh CE Certified Galvanized Plated for and Suppliers
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Color: | Green |
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
300kg High Capacity Green Steel Swivel Adjustable Floor Lock
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Color: | Green |
| Wheel Material: | Steel |
300kg Compact Swivel Lamp Post Barrier Lock With 151mm Stretching Height
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
|---|---|
| Application: | Industrial |
| Wheel Material: | Steel |
Galvanized Plated Industrial Floor Lock for Heavy-Duty Material Handling Carts
| Color: | Green |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
Industrial More Products with Certification ISO Rosh CE and Stretching Height 151/172/198/248mm
| Color: | Green |
|---|---|
| Load Capacity: | 300kg |
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |

