All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 816 Products.
Bolt Hole Spacing 25 Inches Heavy Duty Wheel Caster Rubber PU Nylon TPR Industrial Casters for Heavy Load Equipment Mobility
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Stem Size: | M12x15mm |
Ylcaster 50mm Industrial Casters Brak Type Caster Wheel With Zinc Plated Dual Roller Bearing
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Heavy Duty Green Galvanized Steel Swivel Load Height 148mm Industrial Casters ISO Certified
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Type: | Swivel |
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
Solid 2" Black PP Wheels 154lbs Capacity Dual Wheel Industrial Casters
| Product Name: | WBD Supplys 2" Black PP Wheels 154lbs Capacity Dual Wheel Swivel Plate Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel Pp Casters |
| Material:: | Plastic |
1100LBS Capacity 200mm Rigid Heat Resistant Heavy Duty Industrial Casters Wheel
| Product Name: | WBD Wholesales 1100LBS Capacity Heavy Duty Industrial Wheel 200mm Rigid Heat Resistant Casters China |
|---|---|
| Style:: | 200mm Rigid Heat Resistant Casters |
| Load Capacity:: | 1100lbs |
8 Inch 300kg Loading Heavy Duty Industrial Casters 304SS
| Product Name: | 8 Inch 300kg Load Capacity Top Plate Swivel Green Tpr Heavy Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Black+Green |
300-450kg American Type Heavy Duty PU Iron Aluminium Core Industrial Caster Single Wheel
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | PU+Iron |
Height 194mm red pu wheel polyurethane casters smooth tread type industrial caster wheels ideal for heavy equipment and machinery transport
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
|---|---|
| Wheel Material: | PU+Iron |
| Wheel Type: | Hollow Core |
350KG Capacity Nylon Casters 65mm Solid Core Wheel Durable Industrial Caster Wheels for Machinery and Equipment Movement
| Quantity: | 4 |
|---|---|
| Wheel Size: | 65mm |
| Load Capacity: | 100 Lbs |
8x2 800kg Loading PP Industrial Casters With Ball Bearing For Pallet Truck
| Product Name: | 2050 1760lbs Load Capacity Plastic Pallet Truck Front Wheels Customize |
|---|---|
| Wheel Size:: | 8x2 Inch |
| Wheel Material:: | PP |

