All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheels ] match 247 Products.
Transportation Scaffolding Wheels with Load Capacity 200/250kg and Durable Solid Steel Core Stem Material
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Treaded Stem Material: | Steel |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
230kg Capacity TPR Swivel Plate Soft Casters Ball Bearing 125mm Castor Wheels
| Product Name: | Factory Sales 230kg Capacity 125mm Grey TPR Wheel Swivel Plate Soft Heavy Duty Casters Ball Bearing |
|---|---|
| Style:: | 125mm TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
5x2 Inch 506LBS Top Plate Swivel Lock Ball Bearing Casters
| Product Name: | WBD Supplys 5x2 Inch 506LBS Capacity Gray Swivel Lock TPR Top Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
Load Capacity Scaffolding Wheels With Zinc Coated Plate - 200-250kg Load Capacity
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Application: | Transportation |
3/4/5/6/8 Inches Nylon Hospital Trolley Wheel Casters For Medical Equipment
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
Steel Pneumatic Rubber Indoor Casters 5 Inch With Non Marking Tread For Light Applications
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Wheel Diameter: | 5 Inches |
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
90mm Height 5 Inches Bolt Hole Casters With 200kg 300kg 400kg 500kg Load Capacity
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 200-500kg |
Black / Blue / Green Rubber Swivel / Fixed / Brake Casters For Indoor / Outdoor Application 3-8 Non Marking
| Color: | Black/Blue/ Green |
|---|---|
| Type: | Swivel/Fixed/Brake Casters |
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
6x2 Inch 280kg Capacity Fixed Plate Stainless Steel TPR Thermoplastic Rubber Wheels
| Product Name: | Wholesales 6x2 Inch Green Wheel 280kg Capacity Heavy Duty Fixed Plate Stainless Steel TPR Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty TPR 304ss Caster |
| Wheel Color:: | Green |

