All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
132lbs Load Capacity Nylon Casters In Black For Durable And Long-Lasting Performance
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Wheel Size: | 100mm |
High Load Capacity Nylon Casters For Furniture Compatibility
| Load Cpacity: | 132lbs |
|---|---|
| Swivel Type: | Swivel |
| Compatibility: | Furniture |
Hand Pallet Truck Etc Nylon Casters With 132lbs Load Capacity And Black Finish
| Load Cpacity: | 132lbs |
|---|---|
| Swivel Type: | Swivel |
| Wheel Width: | 38mm |
132lbs Load Capacity Light Duty Casters With Bolt Hole Spacing 95x95mm
| Material: | Nylon |
|---|---|
| Mounting Type: | Plate |
| Application: | Hand Pallet Truck Etc |
Hand Pallet Truck Etc Furniture Nylon Casters For Wheel Color Black
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 95x95mm |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
Versatile Strong And Sturdy Medium Duty Rubber/PVC/PP/PU Caster
| Packaging Details: | carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 180days |
| Payment Terms: | D/A, D/P, T/T |
Heavy Duty Plate Mounting Casters With 2 Inches Wheel Diameter
| Wheel Size: | 100mm |
|---|---|
| Compatibility: | Furniture |
| Wheel Color: | Black |
Swivel TPR Light Duty Casters Grey Wheel 2-4 Inch Diameter
| Wheel Core: | Plastic |
|---|---|
| Wheel Width: | 19-24mm |
| Wheel Material: | TPR |
Plastic Wheel Core Light Duty Casters Load Capacity Up To 144 Lbs 19-24mm Wheel
| Type: | Light Duty Casters |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Housing Material: | Steel |

