All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Heavy Duty Steel Plate Casters Smooth Plastic Core Swivel Lock Wheels 2-4 Inches
| Housing Material: | Steel |
|---|---|
| Wheel Tread: | Smooth |
| Mounting Type: | Plate |
837lbs Heavy Duty Polyurethane Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron Centers
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
Light Duty Grey Steel Casters Total Lock Swivel 19-24mm Wheel Plain Bearing -20 To 100.C
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
|---|---|
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters 144mm Length Zinc Painted Dual Ball Bearings
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Length: | 144mm |
| Size: | 100mm |
Light Duty Grey TPR Casters Zinc Plated Steel Housing Smooth Wheel 2-4 Inches Swivel Radius
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Material: | TPR |
| Finish: | Zinc Plated |
High Load Capacity Red Polyurethane Heavy Duty Casters Dual Ball Bearings
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Color: | Red |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
Industrial Light Duty Casters Grey Smooth Wheel Tread Plastic Core Up To 144 Lbs
| Wheel Core: | Plastic |
|---|---|
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
| Wheel Tread: | Smooth |
70mm Total Height Light Duty Rubber/PVC/PP/PU Caster
| Color: | White |
|---|---|
| Material: | Rubber |
| Total Height: | 70mm |
Furniture Casters Black Wheel Compatible With Most Furniture
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Swivel Type: | Swivel |
2 Inches Nylon Casters For Heavy Duty And Industrial Applications
| Swivel Type: | Swivel |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
| Application: | Hand Pallet Truck Etc |

