All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
837lbs Heavy Duty Casters With Iron Center Polyurethane Wheels Dual Ball Bearings
| Wheel Center: | Iron |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
Red Heavy Duty Casters With Iron Wheel Center 837lbs Load Capacity Ball Bearing
| Wheel Center: | Iron |
|---|---|
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
| Type: | Heavy Duty Casters |
Load Capacity Red Industrial Caster With Dual Ball Bearings Zinc Painted 837lbs Wheel Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters Zinc Painted Bracket 837lbs Load Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
50mm Long Stem Black PP Swivel Ball Furniture Casters With Side Brake
| Product Name: | 50mm Long Stem Black PP Material Swivel Ball Casters With Side Brake For Chairs |
|---|---|
| Style:: | Long Stem Ball Casters |
| Material:: | PP |
7.5 Inches Swivel Radius Plate Mounting Caster With Double Ball Bearing
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Style: | Super Heavy Duty Steel Caster |
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |
Furniture Plate Nylon Casters Set Of 4 PA Wheels 100 Lbs Load Capacity 600KG Loaded Capacity
| Load Capacity: | 100 Lbs |
|---|---|
| Application: | Hand Pallet Truck Etc |
| Loaded Capacity: | 600KG |
Double Ball Bearing Plate Mounting Heavy Duty Casters 3.5 Swivel Radius 50mm Wheel
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |
|---|---|
| Overall Height: | 7.5 Inches |
| Caster Type: | Heavy Duty |
Black Polyurethane Plate Mount Ball Bearing 2000 Lbs Total Lock Swivel Casters
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Mounting Type: | Plate |
Heavy Duty American Nylon PA Casters Plate Mounted 350KG Capacity Set Of 4 Screw In Wheels
| Installation Method: | Screw-In |
|---|---|
| Wheel Width: | 2 |
| Caster Type: | American |

