All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
4.5kg Steel Covered Rubber Cast Iron Casters For Indoor Furniture Handling
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
46mm Non Marking Cast Iron Rubber Casters Wheels Strong 264lbs Load Capacity
| Type: | Casters |
|---|---|
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
| Capacity: | 264lbs |
Heavy Duty 4-Inch Steel Rubber Wheel Casters With Steel Covers For Smooth Mobility
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Wheel Core: | Cast Iron |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
Steel Pneumatic Rubber Indoor Casters 5 Inch With Non Marking Tread For Light Applications
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Wheel Diameter: | 5 Inches |
100 Lbs Load Capacity 4kg-5kg Unit Weight Rubber Casters with Cast Iron Wheel Core
| Load Capacity: | 100 Lbs |
|---|---|
| Type: | Casters |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
100mm Diameter 198LBS Capacity Swivel Medium Duty Casters With Covers
| Product Name: | 100mm Diameter 198LBS Capacity Swivel Threaded Stem Head PVC Medium Duty Casters For Trolleys With Covers |
|---|---|
| Style:: | Threaded Stem Casters Pvc Wheel |
| Wheel Color:: | All Red |
PVC Casters Flowerpot 50mm Swivel Light Duty Castors Wheels 360 Rotating
| Product Name: | 50mm Bolt Casters Grey Wheel PVC Casters Light Duty Twin Wheel Flowerpot Casters Company China |
|---|---|
| Style:: | Bolt Hole Twin Wheel Pvc Casters |
| Wheel Size:: | 50mm |
1.2 Inch Silent Non Rotating Rigid TPR Casters For Small Pulleys
| Product Name: | 1.2 Inch Brown TPR Silent Non Rotating Rigid Casters For Small Pulleys |
|---|---|
| Style:: | Little Casters |
| Bracket Surface Treament:: | Zinc Painted |
75mm Cast Iron Light Duty Casters 360 Degree Rotating With Side Locking
| Product Name: | 75mm Rotating Top Plate Cast Iron Side Locking Light Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Iron Casters |
| Wheel Size:: | 75x25mm |
Treaded Stem Casters Floorprotecting Soft Pu Black Wheels For Small Leg Chairs
| Product Name: | M10x15mm Treaded Stem Casters Floorprotecting Soft Pu Black Wheels For Small Leg Chairs |
|---|---|
| Style:: | Small Leg Chair Casters |
| Wheel Color:: | Black |

