All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Heavy Duty 2.5 Inches Bolt Hole Spacing Trolley Wheels 90-125mm For Carts
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
3/4/5/6/8 Inches Nylon Hospital Trolley Wheel Casters For Medical Equipment
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
Heavy Duty Trolley Wheels With Ball Bearing 90mm-125mm
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Stem Size: | M12x15mm |
Heavy Duty Swivel Rubber Top Plate Castor Wheel Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
200/250kg Capacity Solid Steel Core Industry Swivel Caster Wheel With Zinc Palated Bracket
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
|---|---|
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
| Application: | Transportation |
Ylcaster 50mm Industrial Casters Brak Type Caster Wheel With Zinc Plated Dual Roller Bearing
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
50mm Load Capacity 200/250kg Industrial Scaffolding Wheels with Double Ball Bearing Zinc Plated Surface
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Treaded Stem Material: | Steel |
50mm Industrial Scaffolding Caster Wheels With Roller Bearings
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
|---|---|
| Wheel Width: | 50mm |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
Steel Treaded Stem Heavy Duty Scaffolding Caster Pu Wheel With Roller Bearing / Double Ball Bearing
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bearing: | Roller Bearing/Double Ball Bearing |
| Usage: | Scaffoldings |
Load Capacity Scaffolding Wheels With Zinc Coated Plate - 200-250kg Load Capacity
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Application: | Transportation |

