All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Zinc Plating Stainless Steel Thread Stem Casters 304 Stainless Steel Bracket 500 Lbs Load Capacity
| Surface Treatment: | Zinc-Plating |
|---|---|
| Caster Type: | Thread Stem |
| Mounting Size: | 75*32Inches |
4 Piece Set Industrial Swivel Caster PVC Double Ball Bearing Threaded Stem Caster With Brake
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Material: | PVC/PP/TPR |
| Application: | Furniture, Carts, Trolley,office Chair |
YlCaster Adjustable Universal Black Mobile Base Fridge Stand with 4 Strong Feet
| Application: | Furniture Hardware,Washing Machine,refrigerator |
|---|---|
| Color: | Black |
| Material: | Modified PP+Stainless Steel Tube+PVC Plastic Wheels |
Amazon Hot Sales 5 A Set Black Pu Chaire Casters Wheels Soft Transparent Caster
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Mounting Type: | Stem Mount |
| Application: | Furniture Caster |
200-500kg Capacity Swivel Caster Wheels 3/4/5/6/8 Inch Load Bearing Casters
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
90mm Height 5 Inches Bolt Hole Casters With 200kg 300kg 400kg 500kg Load Capacity
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 200-500kg |
Quiet Caster Wheels with High Load Capacity for Industrial Applications
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
3/4/5/6/8 Inch Rubber Trolley Wheels with Smooth Rolling Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
90mm Rubber Threaded Stem Ball Bearing Trolley Cart Wheels
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
3-8 Inches Heavy Duty Threaded Stem Trolley Caster Wheels With 200-500kg Loading Capacity
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |

