All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ swivel front lock caster wheels ] match 23 Products.
M8x20mm Threaded Caster Wheels Swivel Front Lock Caster Wheels For Dining Carts
| Product Name: | M8x20mm Threaded Wheel Castors Swivel Front Lock Caster Wheels For Dining Carts |
|---|---|
| Style:: | M8 Stem Dining Carts Casters |
| Feature:: | Floor-friendly |
1.5 Inch Thermoplastic Rubber Caster Wheels Front Lock Top Plate Wheel Swivel For Side Tables
| Product Name: | 1.5inch Front Lock Top Plate Wheel Swivel Thermoplastic Rubber Caster Wheels For Side Tables |
|---|---|
| Style:: | Side Table Casters |
| Wheel Color:: | Coffee |
Industrial Double Ball Bearing Heavy Duty Caster Wheel With Total Lock Brake
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Swivel Radius 3.5 Inches Ultra Heavy Duty Caster Wheel Heavy Duty Heavy Load Capacity Wheels for Industrial Applications
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Total Lock Brake Ultra Heavy Duty Caster Wheel Super Heavy Duty Steel Caster for Heavy Duty Industrial Applications
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Polyurethane Ball Bearing Heavy Duty Caster 50mm Wheel Black Steel Total Lock Casters
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
50mm Wheel Width Extra Heavy Duty Nylon Wheels Casters Polyurethane Wheels Built for Heavy Load Industrial Applications and Mobility
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Bolt Hole Size: | 0.375 Inches |
Plate Mounting Extra Heavy Duty Nylon Wheels Casters Front Brake for Heavy Loads
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Style: | Super Heavy Duty Steel Caster |
| Wheel Width: | 50mm |
Black Polyurethane Plate Mount Ball Bearing 2000 Lbs Total Lock Swivel Casters
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Mounting Type: | Plate |
7.5 Inches Swivel Radius Plate Mounting Caster With Double Ball Bearing
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Style: | Super Heavy Duty Steel Caster |
| Swivel Radius: | 3.5 Inches |

