All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ super heavy duty casters polyurethane ] match 29 Products.
Total Lock Brake Ultra Heavy Duty Caster Wheel Super Heavy Duty Steel Caster for Heavy Duty Industrial Applications
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Over 1000KG 3 Ton Caster Wheels 10 Inch Forged Steel Super Heavy Duty Caster Wheels With Front Lock
| Product Name: | Over 1000KG 3 Ton Caster Wheels 10 Inch Forged Steel Super Heavy Duty Caster Wheels With Front Lock OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Caster With Lock |
| Wheel Color:: | Silver+Black |
Polyurethane Ball Bearing Heavy Duty Caster 50mm Wheel Black Steel Total Lock Casters
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
1188LBS 200mm Diameter High Capacity Rigid Heavy Duty Casters
| Product Name: | WBD Supplys 1188LBS High Load Capacity Rigid Industrial Wheel 200mm Diameter Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 200mm Pu Heavy Duty Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 20 Cm |
Swivel Radius 3.5 Inches Ultra Heavy Duty Caster Wheel Heavy Duty Heavy Load Capacity Wheels for Industrial Applications
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Industrial Double Ball Bearing Heavy Duty Caster Wheel With Total Lock Brake
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Plate Mounting Extra Heavy Duty Nylon Wheels Casters Front Brake for Heavy Loads
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Style: | Super Heavy Duty Steel Caster |
| Wheel Width: | 50mm |
8x3 inch Wide Caster Wheels 3300lbs Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange
| Product Name: | 8x3inch Wide Caster Wheels 3300lbs Capacity Ultra Heavy Duty Iron PU Kingpinless Front Lock Casters Orange |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Orange Pu Caster |
| Wheel Color:: | Orange+Silver |
Front Brake Polyurethane Casters For Heavy Duty Loads Black Wheels Plate Mounted
| Bolt Hole Size: | 0.375 Inches |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Caster Type: | Heavy Duty |
50mm Wheel Width Extra Heavy Duty Nylon Wheels Casters Polyurethane Wheels Built for Heavy Load Industrial Applications and Mobility
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Bolt Hole Size: | 0.375 Inches |

