All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Industrial Swivel Casters With Plain Bearing / TPR Wheel
| Mounting Type: | Plate |
|---|---|
| Wheel Core: | Plastic |
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
2.5 Inch Black Polyurethane Wheel Casters with Double Ball Bearing
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Wheel Color: | Black |
4-Pack 2.5 Zinc Plated Double Ball Bearing Caster Wheels with Swivel Brake
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
4 Inch Zinc Plated Swivel Caster With Polyurethane Wheels Workbench
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Style: | Swivel Caster |
| Manufacturer: | Workbench Co. |
Green Swivel Casters 300 Kg Load Capacity Galvanized Steel Wheel 151mm Height For Furniture
| Load Capacity: | 300kg |
|---|---|
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
| Color: | Green |
Industrial Floor Lock The Eco-Friendly Choice for Your Warehouse Management
| Top Plate Size: | 100*100*85*85 |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Type: | Swivel |
3-3/4 X 3-3/4 Inch Mounting Plate Size 5 Inch Medium Duty PU Swivel Caster Wheels for Heavy-Duty Material Handling
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
85mm Rubber Casters Swivel Threaded Stem 110lbs Capacity
| Product Name: | 85mm Black Rubber Casters Swivel Threaded Stem Industrial Castor Wheels Supplier China |
|---|---|
| Style:: | Threaded Stem Industrial Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 85mm |
3" Bolt Hole Rubber Casters Swivel Industrial Castor Wheels With Dust Covers
| Product Name: | OEM 3" Bolt Hole Rubber Casters Swivel Industrial Castor Wheels With Dust Covers |
|---|---|
| Style:: | Bolt Hole Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 75mm |
Steel Wheel Casters Lift Up Top Jack Smooth and Easy Lifting with Swivel Function
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Load Height: | 148/176/204/248mm |
| Type: | Swivel |

