All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 3 ton pu caster wheel ] match 47 Products.
6600lbs Super Heavy Duty Casters Twin Wheel Swivel Plate 10 Inch Red Pu Wide Caster Wheels
| Product Name: | 10inch Red Pu Wide Caster Wheels 6600lbs Capacity Extra Heavy Duty Casters Twin-wheel Swivel Plate Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty 10 Inch Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
Smooth Tread Polyurethane Casters Featuring Ball Bearing and Total Lock Brake Type Heavy Duty Durable Wheels Suitable for Industrial Applications
| Wheel Type: | Hollow Core |
|---|---|
| Tread Type: | Smooth |
| Height: | 194mm |
10 Inch Super Heavy Duty Casters Polyurethane Steel Iron PU Twin Wheels Swivel Casters
| Product Name: | 10 Inch Super Heavy Duty Casters Polyurethane Cast Iron PU Wheels Swivel Casters |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Orange+Black+Silver |
Overall Height 5 Inches Polyurethane Casters Equipped with Ball Bearing and Loaded Capacity 450-850kg Mobility Solutions
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Swivel Type: | Swivel With Lock |
4 Inches Polyurethane Casters Stylishly Designed For Heavy Loads
| Overall Height: | 4 Inches |
|---|---|
| Wheel Size: | 150mm |
| Height: | 194mm |
Swivel With Lock Polyurethane Casters Single Wheel Ball Bearing Perfect For Material Handling And Transport Applications
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Material: | PU+Iron |
Height 194mm Polyurethane Casters Heavy Duty Wheels Wheel Size 150mm Loaded Capacity 450 to 850kg Mobility for Equipment
| Style: | Single Wheel |
|---|---|
| Wheel Type: | Hollow Core |
| Tread Type: | Smooth |
Single Wheel Style Red PU Wheel Polyurethane Casters Total Lock Brake Type Durability Materials
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Ball Bearing Polyurethane Casters with Total Lock Brake and Hollow Core Wheels
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Mounting Size: | 3.75 X 2.75 Inches |
| Wheel Material: | PU+Iron |
300-450kg American Type Heavy Duty PU Iron Aluminium Core Industrial Caster Single Wheel
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | PU+Iron |

