All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 3 ton pu caster wheel ] match 47 Products.
Heavy Duty Workbench Caster Wheels Hollow Core Single Wheel For Industrial Handling
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
|---|---|
| Wheel Type: | Hollow Core |
| Wheel Size: | 150mm |
Single Wheel Red PU Wheel Polyurethane Casters Offering Total Lock Brake Type Perfect Choice for Warehouse and Equipment
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Tread Type: | Smooth |
| Height: | 194mm |
5 Inches Overall Height Polyurethane Casters Industrial Grade Heavy Load Capacity Wheels for Carts Machinery and Equipment
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Style: | Single Wheel |
| Overall Height: | 5 Inches |
Smooth Tread Polyurethane Casters Featuring Ball Bearing Load Capacity 450 to 850kg Ideal for Warehouse and Applications
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Wheel Material: | PU+Iron |
150mm Polyurethane Casters Smooth Tread 2 Inches Wheel Width Wheels Designed for Smooth Operation and Reduced Noise Levels
| Style: | Single Wheel |
|---|---|
| Tread Type: | Smooth |
| Wheel Material: | PU+Iron |
5 Inches Overall Height Polyurethane Casters Offering 1000 Lbs Load Capacity and 2 Inches Wheel Width Strong Wheels for Heavy Duty Warehouse
| Height: | 194mm |
|---|---|
| Mounting Size: | 3.75 X 2.75 Inches |
| Bearing: | Ball Bearing |
150mm Wheel Size Polyurethane Casters Smooth Tread Durable Replacement Wheels Suitable for Heavy Load Carts and Equipment
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
| Wheel Width: | 2 Inches |
194mm Height Polyurethane Casters 2 Inches Wide Hollow Core Wheels Perfect for Material Handling and Equipment Transport
| Mounting Size: | 3.75 X 2.75 Inches |
|---|---|
| Wheel Material: | PU+Iron |
| Swivel Type: | Swivel With Lock |
5000KG Capacity PU Wheels Orange Super Heavy Duty Casters Steel PU Twin Wheel Swivel Wide
| Product Name: | 5000KG High Capacity PU Wheels Orange Super Heavy Duty Steel PU Twin-wheel Swivel Wide Caster Wheels OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Wide Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Orange+Black |
8 Inch 2T Orange Super Heavy Duty Casters Steel PU Twin Wheel Swivel Industrial Casters
| Product Name: | 8 Inch 2T Orange Super Heavy Duty Steel PU Wheel Twin-wheel Swivel Industrial Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Twin-wheel Pu Caster |
| Wheel Color:: | Silver |

