All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 3 ton heavy duty pu caster wheel ] match 47 Products.
Overall Height 5 Inches Polyurethane Casters Equipped with Ball Bearing and Loaded Capacity 450-850kg Mobility Solutions
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Swivel Type: | Swivel With Lock |
Single Wheel Red Pu Wheel Polyurethane Casters Pu Caster Wheel With 1000 Lbs Load Capacity
| Height: | 194mm |
|---|---|
| Wheel Type: | Hollow Core |
| Style: | Single Wheel |
Ball Bearing Polyurethane Casters Featuring PU Iron Wheel Material and Loaded Capacity Ranging 450 to 850kg for Industrial
| Style: | Single Wheel |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
Height 194mm red pu wheel polyurethane casters smooth tread type industrial caster wheels ideal for heavy equipment and machinery transport
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
|---|---|
| Wheel Material: | PU+Iron |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Heavy Duty 350kg PU Cast Iron Swivel Caster Wheel Without Brake
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Smooth Rotation PU Iron Hollow Core Caster Wheel for Heavy Duty Applications
| Height: | 194mm |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Mounting Size: | 3.75 X 2.75 Inches |
Smooth PU Iron 4 Inch Medium Duty Ball Bearing Swivel Stem Caster Wheel With Lock
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Wheel Material: | PU+Iron |
| Height: | 194mm |
Weight Capacity Black Workbench Caster Wheels With Side Mount
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Width: | 2 Inches |
Single Wheel Red PU Wheel Polyurethane Casters Offering Total Lock Brake Type Perfect Choice for Warehouse and Equipment
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Tread Type: | Smooth |
| Height: | 194mm |
5000KG Capacity PU Wheels Orange Super Heavy Duty Casters Steel PU Twin Wheel Swivel Wide
| Product Name: | 5000KG High Capacity PU Wheels Orange Super Heavy Duty Steel PU Twin-wheel Swivel Wide Caster Wheels OEM |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Wide Caster Wheels |
| Wheel Color:: | Orange+Black |

